Simona Halep: Am șansa mea împotriva Ekaterinei Makarova

Jucătoarea română de tenis Simona Halep a declarat că are șansa ei în fața rusoaicei Ekaterina Makarova, adversara ei din sferturile de finală ale turneului Australian Open, primul de Mare Șlem al anului, care se joacă la Melbourne.

"O cunosc, servește destul de bine și se mișcă bine pe teren; joacă agresiv'', a afirmat Halep după ce a învins-o pe belgianca Yanina Wickmayer, duminică, în două seturi, cu 6-4, 6-2.

''Am șansa mea împotriva ei (Ekaterina Makarova, n. red.). Cred în șansa mea de a ajunge în turul următor. Trebuie doar să încerc să-mi fac jocul din nou, să fiu agresivă și să servesc bine, cum am reușit azi'', a subliniat numărul trei mondial. AGERPRES


populare
astăzi

1 Rușii au ucis-o pe șefa comunicațiilor strategice ucrainene, Valentina Savițka

2 Întâmplarea asta cu locul de parcare s-a petrecut la SNSPA, cuibarul de „jmecheri” pentru România...

3 Uite o chestie interesantă, care spune multe despre lumea în care am ajuns să trăim...

4 Vârsta de pensionare pentru mame, redusă: Câți ani se scad în funcție de numărul copiilor

5 Document exploziv / Citiți asta, nu ar fi exclus ca de aici să i se fi tras lui Bolojan...