Simona Halep s-a retras din proba de dublu mixt de la US Open

Jucătoarea de tenis Simona Halep, care s-a calificat, luni, în sferturile de finală la US Open, s-a retras din proba de dublu mixt, unde trebuia să evolueze, tot în sferturi, alături de Horia Tecău. Simona Halep a acuzat probleme la picior în meciul cu Sabine Lisicki, câştigat cu scorul de 6-7 (6), 7-5, 6-2, iar apoi a decis să se retragă din proba de dublu mixt.

Halep şi Horia Tecău urmau să joace în sferturi la dublu mixt cu perechea Martina Hingis/Leander Paes (Elveţia/India), cap de serie numărul 4, tot în cursul zilei de luni.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?