Sorana Cîrstea, eliminată în turul doi al probei de dublu, la US Open

Perechea Sorana Cîrstea/Pauline Parmentier (România/Franţa) a ratat, sâmbătă, calificarea în optimile de finală ale probei de dublu feminin de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiţiei.

Sorana Cîrstea (Imagine: AFP/ Mediafax Foto)

Cîrstea şi Parmentier au fost învinse în turul doi, cu scorul de 6-2, 6-2, în 56 de minute, de cuplul Alla Kudriavţeva/Anastasia Rodionova (Rusia/Australia), cap de serie numărul 9.

Kudrievţeva şi Rodionova trecuseră în runda anterioară de perechea Raluca-Ioana Olaru/Stefanie Voegele (România/Elveţia).

Participarea în turul doi este recompensată cu 20.063 de dolari.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 Foarte interesante amănunte... / A început și la noi?

3 Cine se afla la bordul unui avion Iliușin Il-76 al guvernului Rusiei care a zburat din Iran la Moscova zilele trecute?

4 Acuzațiile lansate de fugarul Cristian Rizea împotriva unor cadre SRI au fost infirmate. Adevărul din spatele „generalului Pufi”

5 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…