Spaniolul Alejandro Hernandez va arbitra meciul AS Trencin - Steaua, din Liga Campionilor

Meciul dintre Steaua București și AS Trencin, programat marți, în prima manșă a turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, va fi arbitrat de o brigadă din Spania, la centru cu Alejandro Hernandez Hernandez.

Hernandez (32 ani), care e arbitru internațional din 2014, va fi ajutat de arbitrii asistenți Teodoro Sobrino și Cesar Garcia Fernandez, arbitru de rezervă fiind desemnat Ignacio Iglesias Villanueva.

Alejandro Hernandez va conduce în premieră o partidă în cea mai importantă competiție europeană intercluburi, acesta fiind al doilea joc din cupele europene pe care îl arbitrează, după Zulte Waregem — Zawisza Bydgoszcz (2-1), jucat anul trecut, în turul al doilea preliminar al Europa League.

Delegat UEFA va fi francezul Claude Runavot, în timp ce observator pentru arbitri din partea UEFA va fi ungurul Laszlo Vagner.

Partida va avea loc marți seara, de la ora 21,30 (ora României), la Zilina. Manșa secundă va avea loc pe 22 iulie, la București. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Trei camere în Genova, la prețul unei garsoniere în București: „Nu, frate, vreau să dau de la 200.000 de euro în sus, în România”

2 O apropiată a lui Adrian Năstase, propunerea PSD pentru șefia Institutului Cultural Român

3 Nicu Fălcoi, înlăturat de la șefia Avioane Craiova în plin scandal al IAR-99 blocate

4 Traseul dronei rusești care a lovit un bloc din Galați: cum s-a desprins din grupul de atac și ce încărcătură explozivă avea

5 „Fiecare vehicul rus este o țintă” / Ucraina spune că a „tăiat” coridorul strategic dintre Crimeea și Donbas