Steaua - FC Viitorul, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Steaua a învins, duminică seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Viitorul, într-un meci contând pentru etapa a IX-a a Ligii I, "roş-albaştrii" obţinând prima victorie pe teren propriu în acest sezon. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stanciu, în minutul 20, din lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri.

Steaua: Niţă - Râpă, Varela, Toşca, Guilherme - Filip (Breeveld '62), Muniru - Popa, Stanciu (Tade '53), Enceanu (Carp '74) - Chipciu. Antrenor: Massimo Pedrazzini

FC Viitorul: Râmniceanu - Ciupe (Nicoliţă '68), Hodorogea, Mitrea, C. Ganea - I. Filip, Nedelcu (R. Marin '75), Achim - I. Hagi, Tănase (Chiţu '59), Aganovici. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Chipciu '38, Popa '90+2 / C. Ganea '90+1, Mitrea '90+2

În minutul 10 al meciului, arbitrul Cătălin Popa a resimţit dureri la gamba dreaptă şi i-a cedat locul rezervei Iulian Călin.

Arbitrii-asistenţi la meciul de duminică au fost Sebastian Eugen Gheorghe şi Valentin Avram, iar observatori Cristian Nica şi Romulus Chihaia.

În minutul 67 al meciului, antrenorul Gheorghe Hagi a fost trimis în tribună pentru proteste.

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.

3 „Le-am spus atunci, foarte clar: Într-o lună începe războiul”

4 VIDEO Trebuie să vedeți asta! / Cine o avea interesul ca tot ce poate elimina Rusia din Ucraina să fie dat doar cu pipeta?