Steaua a învins CSMS Iaşi, scor 1-0/ Gol în min 94

Steaua a invins-o greu pe CSMS Iasi duminica, intr-un meci din etapa a XVII-a din Liga I, cu scorul 1-0. Golul victoriei a fost marcat cu capul de Szukala in minutul 94 al meciului. Portarul Iasiului Gravohac a primit cel de-al doilea "galben", dupa ce l-a faultat pe fundasul Stelei, potrivit GSP.

Prepelita a vazut si el al doilea cartonas galben in ultimul minut al meciului si a fost eliminat si nu va juca in ultimul meci al anului, tot impotriva CSMS Iasi, in Cupa Ligii.

Steaua: Arlauskis - Luchin, Szukala, Varela, Filip - Prepelita, Sinmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru
Rezerve: Cojocaru, Ripa, Latovlevici, Breeveld, Neagu, Stanciu, Rusescu

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Plamada, Munteanu, Badic - Ciucur, Mihalache, Olah, Bosoi - Bole, Dobre
Rezerve: Caparco, Moisi, Novac, Visa, Crenganis, Mitici, Calugaru

Tot duminica, formatia Otelul Galati a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa ASA Targu Mures.