Steaua a învins FC Braşov, scor 3-2, și a trecut pe primul loc în Liga I

Formaţia Steaua a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-2), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I și trecut pe primul loc în clasament.

Golurile au fost marcate de Toşca '9 (autogol) şi Ţîră '29 pentru gazde, respectiv Tănase '16 şi Rusescu '69, '77 pentru gruparea bucureşteană.

FC Braşov: Mutu - Goian (Zlomisici '79), Novakovici, Leko, Novak - Aganovici, Jurici, Bencum - C. Ganea (Pietriş '84), Constantinescu, Ţîră (L. Ganea '71). Antrenor: Adrian Szabo.

Steaua: Cojocaru - Râpă, Varela, Toşca, Guilherme - Prepeliţă, Stanciu - Chipciu, Iancu (Breeveld '52), Tănase (Enceanu '74) - Ţucudean (Rusescu '52). Antrenor: Constantin Gâlcă.

Cartonaşe galbene: Ţîră '30, Jurici '90+1 / Breeveld '76, Chipciu '90+2

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Aurel Oniţă, Adrian Radu Ghinguleac (asistenţi) - Cătălin Popa, Dragoş Istrate (adiţionali) - George Florin Neacşu (rezervă)

Observatori: Aron Huzu, Bogdan Niculae.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”