Steaua Bucureşti a remizat cu Astra Giurgiu, scor 0-0, în derbiul etapei a IX-a a Ligii I

Echipa Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Astra Giurgiu, în derbiul etapei a IX-a a Ligii I, în care gazdele au lovit de două ori bara prin Chipciu şi Breeveld.

Steaua Bucureşti: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Toşca (Latovlevici '69) - Prepeliţă, Breeveld (Iancu '71) - Sânmărtean, Rusescu (Stanciu '36), Chipciu - Keşeru. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Astra Giurgiu: Lung Jr. - Pliatsikas, Oros, Ben Youseff, Junior Morais - Seto, Laban - Enache (Yahaya '90+1), Budescu (Cristescu '87), William - Bukari (Rus '90). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Chipciu '67, Iancu '76/ Ben Youseff '57.

Partida a fost arbitrată de o brigadă avându-l la centru pe Ovidiu Haţegan, ajutat la cele două linii de Marius Nicoară şi Daniel Mitruţi, în timp ce Florin Miron a fost rezervă.

Observatorii partidei au fost Ion Craiu şi Augustus Constantin.

La meci au asistat 9.080 de spectatori.

În minutul 53, după ce Chipciu a căzut în careu, steliştii de pe banca tehnică au solicitat penalti, iar antrenorul de portari Ştefan Preda a fost trimis în tribune din cauza protestelor.

În repriza a doua, fanii stelişti de la Peluza Sud au aprins mai multe torţe în culorile roşu, galben şi albastru şi au scandat trivialităţi împotriva Ungariei.

Ambele formaţii se află la prima remiză în acest sezon.

3 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!

4 Cea mai mare notă luată de Piedone în viața lui a fost un 6...