Steaua-FC Botoșani 5-3 (3-2), în etapa a 17-a a Ligii I

Disputat pe stadionul dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca, meciul din etapa a 17-a a Ligii I de fotbal dintre Steaua București și FC Botoșani s-a încheiat cu victoria echipei bucureștene, organizatoare, cu scorul de 5-3 (3-2).

Golurile învingătorilor au fost marcate de Breeveld (min. 2), Stanciu (29, 72), Tade (30) și Râpă (68), pentru oaspeți înscriind Roman (26), Martinus (28) și Cabrera (55).

Ultimul meci al etapei, Petrolul Ploiești-Concordia Chiajna, se dispută luni seara, de la ora 20,30, pe stadionul "Ilie Oană". AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan