Ștefan Bărboianu și-a reziliat contractul cu Dinamo București

Fotbalistul Ștefan Bărboianu și-a reziliat pe cale amiabilă contractul cu FC Dinamo București, a indicat marți site-ul oficial al clubului, la două zile după ce jucătorul a provocat un penalty, din care Steaua a deschis scorul în derby-ul Ligii I, câștigat cu 3-1 de echipa din Ghencea. "FC Dinamo București și jucătorul Ștefan Bărboianu au convenit astăzi, pe cale amiabilă, încheierea raporturilor contractuale, a anunțat directorul general al clubului din Ștefan cel Mare, Dinu Gheorghe", potrivit site-ului.

Fundașul, acum în vârstă de 27 de ani, a evoluat la Dinamo în perioadele 2010-2011 și 2013-2015. Bărboianu a adunat 46 de meciuri în Liga I, 6 jocuri în Cupa României și 3 jocuri în Cupa Ligii și a marcat doua goluri, în campionat, în tricoul alb-roșu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor