Tănase şi Stancu au părăsit cantonamentul echipei naţionale din cauza unor probleme medicale

Fotbaliştii Cristian Tănase şi Bogdan Stancu nu vor face parte din lotul României şi la meciul amical cu Danemarca, ei părăsind cantonamentul echipei naţionale din cauza unor probleme medicale, informează frf.ro.

Tănase şi Stancu au plecat de la baza de la Mogoşoaia şi vor reveni la echipele lor de club.

Bogdan Stancu a evoluat primele 45 de minute ale meciului de vineri cu Irlanda de Nord, scor 2-0, din preliminariile Euro-2016. Atacantul formaţiei Genclerbirligi a fost înlocuit la pauză cu Claudiu Keşeru.

Tănase a fost titular şi jucat până în minutul 58, în care s-a accidentat. Mijlocaşul Stelei nu a mai putut continua şi a fost înlocuit cu Alexandru Maxim.

Naţionala României va întâlni Danemarca, într-un meci amical, marţi, de la ora 20.30, pe Arena Naţională.

4 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu