Tenis: Andreea Mitu a pierdut finala turneului ITF de la Sao Paulo

Tenis: Andreea Mitu a pierdut finala turneului ITF de la Sao Paulo

Jucătoarea română de tenis Andreea Mitu a fost învinsă de Laura Pous-Tio (Spania/N. 5), cu 6-2, 6-2, sâmbătă, în finala turneului ITF de la Sao Paulo, dotat cu premii totale de 25.000 de dolari.

Iberica (30 ani, 230 WTA) câștigase și singurul meci anterior cu Mitu, în 2012, în optimile turneului ITF de la București, cu 7-6 (4), 3-6, 6-3.

Mitu (23 ani, 116 WTA), a doua favorită la simplu, a rămas astfel cu titlul obținut la dublu, alături de Danka Kovinic (Muntenegru), principalele favorite învingându-le în finală pe Tatiana Bua (Argentina) și Paula Cristina Goncalves (Brazilia), cu 6-2, 7-5.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Lux în Alpi, furie la Moscova. Elita Rusiei petrece în Occident, în timp ce războiul din Ucraina continuă

2 Un articol care dă fiori... Asta ne rezervă viitorul? Acestea sunt „binefacerile” tehnologiei?

3 Țara în care am ajuns să trăim... / Azi, afacerile familiei lui Laurențiu Blaga, șeful Agenției de Cadastru și Publicitate Imobiliară

4 Cele 3 schimbări simple de stil de viață care ar putea adăuga aproape un deceniu vieții tale, potrivit unui studiu

5 Putin, obligat să se trezească din delirul grandorii după patru ani de război sângeros