Tenis: Patricia Țig, învinsă de Shahar Peer, în calificări la Roland Garros

Jucătoarea română de tenis Patricia Maria Țig (20 ani) a fost învinsă de israelianca Shahar Peer (28 ani, 119 WTA), cu 5-7, 6-4, 6-1, joi, în runda a doua a calificărilor pentru turneul de la Roland Garros, al doilea de Mare Șlem al anului.

Țig (176 WTA) s-a ales cu 6.000 de euro și 20 de puncte WTA pentru participare. În primul tur ea învinsese o altă româncă, Ana Bogdan (22 ani, 178 WTA) cu 6-4, 6-1.

Sorana Cîrstea a învins-o pe Mariana Duque-Marino (Columbia) cu 7-5, 2-6, 6-3, joi, și o va înfrunta pe Veronica Cepede Royg (Paraguay) în meciul decisiv pentru accederea pe tabloul principal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

4 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

5 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu