Tenis: Patru românce participă la turneul WTA de la Shenzhen

Jucătoarele române de tenis Irina Begu, Monica Niculescu, Andreea Mitu și Patricia Țig vor participa la turneul WTA de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 426.750 dolari și programat în perioada 3-9 ianuarie. Begu și Niculescu vor fi capi de serie, iar alături de Andreea Mitu vor figura pe tabloul principal, în timp ce Patricia Țig va juca în calificări.

Poloneza Agnieszka Radwanska va fi principala favorită a competiției.

Simona Halep, care a câștigat titlul anul trecut la Shenzhen, va fi cap de serie numărul unu la Brisbane (Australia), turneu care se desfășoară în aceeași perioadă și are premii de 885.500 dolari.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului