Tenis: Patru românce participă la turneul WTA de la Shenzhen

Jucătoarele române de tenis Irina Begu, Monica Niculescu, Andreea Mitu și Patricia Țig vor participa la turneul WTA de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 426.750 dolari și programat în perioada 3-9 ianuarie. Begu și Niculescu vor fi capi de serie, iar alături de Andreea Mitu vor figura pe tabloul principal, în timp ce Patricia Țig va juca în calificări.

Poloneza Agnieszka Radwanska va fi principala favorită a competiției.

Simona Halep, care a câștigat titlul anul trecut la Shenzhen, va fi cap de serie numărul unu la Brisbane (Australia), turneu care se desfășoară în aceeași perioadă și are premii de 885.500 dolari.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor