Tenis: Simona Halep, nominalizată de WTA pentru titlul de ''Jucătoarea anului''

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, nr. 3 mondial, finalistă la Roland Garros și la Turneul Campioanelor de la Singapore, a fost nominalizată de WTA (Asociația jucătoarelor profesioniste de tenis) pentru titlul de ''Jucătoarea anului''.

Celelalte nominalizate sunt chinezoaica Na Li (victorioasă la Australian Open), rusoaica Maria Șarapova (câștigătoare la Roland Garros), jucătoarea cehă Petra Kvitova (victorioasă la Wimbledon) și americanca Serena Williams (câștigătoare la US Open și la Turneul Campioanelor de la Singapore).

Tot pe site-ul WTA se poate vota și pentru ''WTA Rising Star'', titlul pentru jucătoarea cu cel mai mare progres în 2014, titlu care anul trecut i-a revenit Simonei Halep.

Toți iubitorii tenisului pot vota pe site-ul www.wtatennis.com.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului