Tenis: Simona Halep, nominalizată de WTA pentru titlul de ''Jucătoarea anului''

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, nr. 3 mondial, finalistă la Roland Garros și la Turneul Campioanelor de la Singapore, a fost nominalizată de WTA (Asociația jucătoarelor profesioniste de tenis) pentru titlul de ''Jucătoarea anului''.

Celelalte nominalizate sunt chinezoaica Na Li (victorioasă la Australian Open), rusoaica Maria Șarapova (câștigătoare la Roland Garros), jucătoarea cehă Petra Kvitova (victorioasă la Wimbledon) și americanca Serena Williams (câștigătoare la US Open și la Turneul Campioanelor de la Singapore).

Tot pe site-ul WTA se poate vota și pentru ''WTA Rising Star'', titlul pentru jucătoarea cu cel mai mare progres în 2014, titlu care anul trecut i-a revenit Simonei Halep.

Toți iubitorii tenisului pot vota pe site-ul www.wtatennis.com.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență