Tenis: Simona Halep, nominalizată de WTA pentru titlul de ''Jucătoarea anului''

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, nr. 3 mondial, finalistă la Roland Garros și la Turneul Campioanelor de la Singapore, a fost nominalizată de WTA (Asociația jucătoarelor profesioniste de tenis) pentru titlul de ''Jucătoarea anului''.

Celelalte nominalizate sunt chinezoaica Na Li (victorioasă la Australian Open), rusoaica Maria Șarapova (câștigătoare la Roland Garros), jucătoarea cehă Petra Kvitova (victorioasă la Wimbledon) și americanca Serena Williams (câștigătoare la US Open și la Turneul Campioanelor de la Singapore).

Tot pe site-ul WTA se poate vota și pentru ''WTA Rising Star'', titlul pentru jucătoarea cu cel mai mare progres în 2014, titlu care anul trecut i-a revenit Simonei Halep.

Toți iubitorii tenisului pot vota pe site-ul www.wtatennis.com.

AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”