Tenis: Tecău și Rojer, calificați în sferturile turneului de la Miami (ATP)

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP World Tour Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 5.381.235 dolari, grație victoriei cu 6-7 (6), 6-2, 10-2 în fața columbienilor Juan Sebastian Cabal/Robert Farah.

Tecău și Rojer, favoriții nr. 4 ai probei, s-au impus într-o oră și 29 de minute, aceasta fiind a doua victorie în fața cuplului columbian, după cea de anul trecut, cu 1-6, 7-6 (5), 10-5 în optimile Mastersului de la Shanghai.

Perechea româno-olandeză și-a asigurat un cec de 36.770 dolari și 180 de puncte ATP, iar în sferturi va înfrunta cuplul american John Isner/Sam Querrey.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Revolta unei românce după o experiență la all inclusive în Bulgaria / „Chiar dacă suntem români, nu înseamnă că suntem porci”

2 Ce se întâmplă oare? / Semnal de alarmă la Dacia după vizita șefului Renault în România

3 Stenograme din ședința PNL. Ce le-a spus Bolojan înainte de votul pentru „decapitarea” mai multor filiale

4 Înfrângere surprinzătoare pentru o componentă a „trupei Savonea”

5 Procurorii europeni, descinderi la CJ Ilfov și spital: vizate fonduri PNRR de 4 milioane €