Tenis: Tecău și Rojer, semifinaliști în proba de dublu la Doha (ATP)

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 1.189.605 dolari, după 6-1, 6-1 cu cuplul Teimuraz Gabașvili (Rusia)/Albert Ramos Vinolas (Spania). Principalii favoriți au obținut victoria în doar 43 de minute și și-au asigurat 18.350 dolari și 90 de puncte ATP.

Cea mai bună pereche a anului trecut va juca în penultimul act contra cuplului Philipp Petzschner (Germania)/Alexander Peya (Austria), cap de serie numărul patru, care a trecut cu 6-2, 6-4 de David Marrero (Spania)/Andreas Seppi (Italia).

AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

3 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

4 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă

5 „Cine te-a pus, Marcele?” / Reproșuri pentru Ciolacu în PSD după demisia Victoriei Stoiciu