Tributul succesului/Simona Halep a fost testată intens antidoping în 2014

Federatia Internationala de Tenis a prezentat bilantul programului antidoping din anul 2014, forul mondial realizand 3.529 de astfel de teste in anul recent incheiat. Simona Halep, jucatoare cu o asensiune incredibila, a fost testata intens in 2014, atat in timpul turneelor, cat si in afara competitiilor.

79% din probleme de sange recoltate in 2014 au fost luate in afara competitiilor. In ceea ce priveste testele facut in timpul turneelor, 90% dintre acestea au fost facute prin probe de urina.


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 Foarte interesant!

4 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

5 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”