Un medic german aduce veşti excelente despre Michael Schumacher

Un medic german aduce veşti excelente despre Michael Schumacher

„Când un pacient aflat în comă dă semne de trezire după ce ascultă vocile cunoscuţilor este un lucru foarte bun. Asta înseamnă că are capacitatea senzorială intactă şi funcţională. O asemenea reacţie este un semn clar, care arată un anumit grad de conştienţă, deci nu poate fi considerată un reflex care nu implică activitate cerebrală“, a declarat pentru „Bild“ Joachim Rother, şef al departamentului de Neurologie al spitalului Asklepios, din Hamburg.

Schumacher se află în comă indusă după ce pe 29 decembrie 2013 a suferit un accident la schi. De atunci, germanul a avut două operaţii pe creier şi, la două luni de la reducerea sedativelor, a început să dea semne de revenire.

Ştiri pe aceeaşi temă:

După 96 de zile de comă, Michael Schumacher a dat primele semne de revenire

Purtătorul de cuvânt al lui Michael Schumacher: „Sunt semne care ne dau speranţă“

Michael Schumacher, ţinta păcălelilor într-o publicaţie germană. Cititorii au contestat vehement iniţiativa

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Ciprian Ciucu este noul primar al Bucureștiului!

2 LIVE Rezultate alegeri Primăria București / Ciprian Ciucu, câștigător detașat al fotoliului de primar general

3 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”

4 LIVE Alegeri București / Sub 600.000 de bucureșteni și-au ales primarul

5 BREAKING „O candidată de gen feminin, prioritate absolută la tineri”