Veste PROASTĂ pentru Gabi Tamaş

Paul Dickov, tehnicianul lui Doncaster Rovers, a lasat sa se inteleaga faptul ca nu se va mai baza pe fostul international roman decat in cazuri de urgenta.

"Apararea noastra se descurca foarte, foarte bine. Va fi greu sa fac schimbari in linia defensiva", a spus Dickov pentru presa engleza, citata de ziare.com .

Tamas, care lipseste de ceva timp din cauza unei fracturi de pomete aparuta in conditii inca neelucidate, este gata sa revina la antrenamentele echipei din liga secunda engleza.

"Desigur, revenirea lui va creste concurenta din lot si asta nu poate decat sa ma bucure. Va incepe cu cateva alergari usoare si vom vedea cum va evolua. Totul depinde de cat de repede se va vindeca", a mai spus antrenorul.

In urma cu doua saptamani, presa britanica scria ca romanul Tamas a fost implicat intr-o bataie intr-un club de noapte.

La randul sau, clubul Doncaster Rovers anunta ca fundasul "tricolor" este indisponibil din cauza unei accidentari - o fractura de pomete - dar si initierea unei anchete interne cu privire la informatiile din presa.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 VIDEO Un avion F-35 „stealth” s-a prăbușit lângă baza militară devenită faimoasă cu filmul „Top Gun”

2 Vârsta de pensionare va urca la 67 de ani, cu o creștere majoră pentru femei

3 Patria Prima cere verificarea lui Marian Godină: întrebări despre statut, venituri și apariții publice

4 Citiți ce spune omul ăsta! / „Decizia inițială a Fitch a fost de retrogradare. Ne-au mai păsuit câteva luni / În 10.000 de dosare a încetat urmărirea pena…

5 Răsturnare de situație / Șeful DNA contrazice Parchetul general și afirmă că decizia CJUE privind prescripția se aplică și în cazurile de corupție