Victorie chinuită/ Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamț 2-1

Astra Giurgiu s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în fața Ceahlăului Piatra Neamț, sâmbătă, într-o partidă din etapa a 13-a Ligii I de fotbal.

Astra a intrat în avantaj cu două minute înainte de pauză, grație lui Budescu  care a transformat un penalty. Pavel a restabilit egalitatea în minutul 51, profitând de o greșeală a lui Yahaya. Bukari a adus în minutul 87 victoria echipei antrenate de Oleg Protasov.

Astra obține astfel prima victorie după 21 septembrie și are 24 de puncte în clasamentul Ligii I, unde a urcat pe locul 4. Ceahlăul rămâne cu 13 puncte.

Astra Giurgiu — Ceahlăul Piatra Neamț 2-1 (1-0), stadion "Marin Anastasovici" — Giurgiu
Au marcat: Constantin Budescu (43, penalty), Sadat Bukari (87), respectiv Andrei Pavel (51)
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenți: Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe (toți din București); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe).
Observatori: Dan Petrescu (București) — CCA, Paul Mincu (București) — LPF. AGERPRES

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...