Wesley a semnat un contract valabil un sezon cu CSMS Iaşi

Wesley a semnat un contract valabil un sezon cu CSMS Iaşi

Atacantul brazilian Wesley Lopes a semnat, luni, un contract valabil un sezon, cu drept de prelungire pe încă unul, cu gruparea CSMS Iaşi.

Wesley (Imagine: Liviu Chirica / Mediafax Foto)

"Wesley Lopes da Silva, brazilianul care a făcut istorie în tricoul echipei FC Vaslui devenind cel mai bun marcator străin din Liga 1 cu 61 de goluri marcate în 113 partide, a semnat un contract valabil un an cu CSMS Iaşi, cu posibilitatea de prelungire pe încă un sezon", se menţionează pe site-ul oficial al grupării moldovene.

În vârstă de 33 de ani, Wesley revine în Liga I după ce în perioada 2009-2012 a evoluat la FC Vaslui. De la plecarea din România, el a mai jucat la Al Hilal (Arabia Saudită), iar de la începutul anului 2014 la formaţia Millonarios (Columbia).

În cariera sa, atacantul brazilian a mai fost legitimat la formaţiile Ponte Preta, Fortaleza, Penafiel, Alaves, Vitoria Guimaraes, Grasshoppers Zurich, Paços Ferreira şi Leixoes.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

2 Mesaj halucinant al judecătoarei urmărite de procurori în dosarul lui Georgescu: „Oamenii-șerpi te vând pe 30 de arginţi”

3 Mutare misterioasă a Ucrainei?

4 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

5 Daciana Sârbu își apără relația cu „cârlanul”