Să nu dea Dumnezeu să fie ziua trădării PSD: Reacția lui Marian Oprișan (PSD) la desemnarea lui Mihai Tudose ca premier

Să nu dea Dumnezeu să fie ziua trădării PSD: Reacția lui Marian Oprișan (PSD) la desemnarea lui Mihai Tudose ca premier. Sociologul Marius Pieleanu a citit luni in direct la Antena 3 un SMS despre care a spus ca l-a primit de la Marian Oprisan (liderul PSD Vrancea). Reactia lui Oprisan la posibila desemnare a lui Mihai Tudose ca premier din partea PSD a fost: "De dragul partidului l-am votat pe Tudose. Sa nu dea Dumnezeu sa fie ziua tradarii PSD, a membrilor, simpatizantilor PSD si cetatenilor Romaniei".

Reamintim ca Mihai Tudose ar urma sa fie desemnat de PSD drept propunere pentru postul de premier.

Cutremur la vârful PSD! Doi puternici baroni PSD s-au abtinut la votul privind desemnarea lui Mihai Tudose ca premier: Paul Stanescu si Niculae Badalau!

Paul Stanescu (seful PSD Olt) si Niculae Badalau (seful PSD Giurgiu), precum si Codrin Stefanescu sunt trei dintre cei patru lideri PSD care s-au abtinut luni la votul in Comitetul Executiv PSD cand a fost votat Mihai Tudose ca propunere de premier al Romaniei din PSD.

Al patrulea lider PSD care s-a abtinut a fost Marian Mina, un apropiat al lui Bădălău.

Propunerea a fost facuta de Liviu Dragnea.

Stanescu si Badalau sunt doi dintre aliatii cei mai puternici ai lui Liviu Dragnea. Au existat inca de azi-noapte informatii ca Stanescu s-a opus nominalizarii lui Mihai Tudose ca premier.


populare
astăzi

1 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

2 CTP / „Prost la prost trage”

3 „Am dat Iranului o armă mai puternică decât bomba nucleară” / Dezvăluire a serviciilor secrete americane

4 Adrian Veștea vrea să-i ia locul lui Ilie Bolojan la șefia PNL. O nouă ședință tensionată în partid

5 Adrian Veștea merge cu lista de miniștri în Parlament, deși nu are majoritate. Numele vehiculate pentru viitorul Guvern