Omar Hayssam, AUDIAT la DNA

Omar Hayssam a fost adus miercuri dimineaţa la sediul Direcţiei Naţionale Anticorupţie, pentru a fi audiat în dosarul în care medicul Yassin Mohamad este acuzat de trafic de influenţă.

La începutul lunii aprilie, medicul Yassin Mohamad, pe care fostul președinte l-a numit personal pentru a negocia răscumpărarea ziaristilor răpiți în Irak, a fost arestat pentru trafic de influenţă.

În prezent, Omar Hayssam execută 23 de ani şi patru luni de închisoare, în urma contopirii pedepselor primite în dosarele "Volvo", "Foresta Nehoiu" şi cel al răpirii celor trei jurnalişti, potrivit unei decizi luate în 27 martie, de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ICCJ).


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 BREAKING Ședință tensionată la PNL! Cele două tabere conturate în partid au dus prima luptă în spatele ușilor închise

3 Generalul Aurel Litan, fost comandant al Jandarmeriei Cluj, în arest la domiciliu pentru agresiune sexuală asupra unei fete de 17 ani

4 Româncă șocată de prețuri în St. Moritz, cea mai scumpă stațiune din Elveția. Cât a plătit pentru o felie de pizza

5 Uite o informație interesantă din Germania... Dar, la fel ca DNA-ul nostru, doar plevușcă...