Ponta, despre moțiunea de cenzură: Deocamdată discutăm despre ceea ce nu există

Premierul Victor Ponta a declarat miercuri despre moțiunea de cenzură a liberalilor privind votul prin corespondență că nu crede că va fi depusă pe data de 5 iunie și că o discuție pe această temă este inutilă în lipsa documentului menționat.

"Moțiunea de cenzură, de principiu, e un lucru serios, un instrument al opoziției. Vă propun pe 5 iunie să stăm toți aici, la Parlament, să așteptăm moțiunea și la 12,00 noaptea să plecăm acasă, că probabil nu va fi nicio moțiune depusă. Deocamdată discutăm despre ceea ce nu există", a afirmat Ponta, la Palatul Parlamentului.

Liberalii au anunțat sâmbătă, la Pitești, că pe 5 iunie vor depune o moțiune de cenzură pe tema votului prin corespondență. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate