Preşedintele Traian Băsescu l-a decorat pe directorul STS, Marcel Opriş

Preşedintele Traian Băsescu, a semnat joi, decretul de decorare a directorului Serviciului de Telecomunicaţii Speciale, Marcel Opriş, cu Ordinul Naţional „Steaua României” - în grad de Comandor, ”în semn de înaltă apreciere pentru efortul depus la dezvoltarea şi consolidarea unui serviciu modern”.

Potrivit unui comunicat de presă al Administraţiei Prezidenţiale, preşedinte Traian Băsescu a semnat decretul prin care conferă Ordinul Naţional „Steaua României” - în grad de Comandor directorului Serviciului de Telecomunicaţii Speciale, general inginer Marcel Opriş.

Preşedintele l-a decorat pe şeful STS ”în semn de înaltă apreciere pentru efortul depus de directorul STS ”la dezvoltarea şi consolidarea unui serviciu modern, adaptat permanent la noile cerinţe şi provocări din domeniul telecomunicaţiilor speciale”.

Decorarea a fost făcută la propunerea preşedintelui Traian Băsescu, potrivit comunicatului Administraţiei Prezidenţiale.

 


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”