Primarul din Rădăuţi, audiat la DNA București într-un dosar de şantaj şi abuz în serviciu

Primarul din Rădăuţi, Aurel Olărean (PDL), a fost ridicat, joi, de către procurorii DNA, urmând să fie audiat într-un dosar în care este suspectat că ar fi şantajat un consilier local, au declarat surse judiciare, citate de Mediafax.
   
Potrivit surselor citate, primarul din Rădăuţi l-ar fi şantajat pe consilierul local pentru ca acesta să voteze o hotărâre în interesul edilului.
   
Sursele judiciare citate au precizat că Olărean va fi adus la DNA central pentru a fi audiat. Olărean, 54 ani, este la al doilea mandat. Este vicepreședinte al PDL Suceava, din partea aceluiași partid ocupând fotoliul de deputat în perioada 2004-2008.
   
Aurel Olărean, aflat la al doilea mandat de primar, are 54 de ani. El este vicepreşedinte al organizaţiei judeţene Suceava a PDL.
   



   


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor