Un român căutat de 12 ani pentru crimă și jaf a fost arestat în Franța

Un român, în vârstă de 44 de ani, căutat de 12 ani pentru comiterea unui jaf în România în timpul căruia a ucis o persoană, a fost arestat joi de poliția franceză în Seine-Saint-Denis, în centrul Franței, potrivit site-ului europe1.fr.

La mijlocul lunii octombrie, autoritățile de la București le-au transmis celor de la Paris o informație potrivit căreia bărbatul se află în Franța. Anchetatorii poliției judiciare franceze l-au localizat rapid pe român și l-au arestat joi dimineață în departamentul Seine-Saint-Denis.

Potrivit Europe 1, poliția franceză a reținut tot joi un bărbat din Bangladesh pe numele căruia exista un mandat de arestare emis de autoritățile britanice.

Bărbatul, arestat în Hauts-de-Seine, este acuzat de violuri și agresiuni sexuale asupra unor fetițe în regiunea Manchester.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR