Andra a primit 470 de milioane pentru o reprezentație de 40 de minute plătită de Primăria Târgu Mureș

Dan Masca, consilier local in Targu Mures, publica pe pagina sa de Facebook imagini cu un contract ce ar fi fost incheiat intre Primarie si firma care o reprezinta pe cantareata Andra in care este prevazuta o plata de 47.000 lei(470 de milioane lei vechi) pentru o reprezentatie de 40 de minute a artistei.

Masca, consilier local din partea Partidului Oamenilor Liberi, si un critic constant al modului in care sunt cheltuiti banii publici la nivel local, spune ca a cerut de mai multe luni sa i se spuna cat a costat reprezentatia din luna martie din Targul Mures, dar "familia Maruta" nu a fost de acord.

Consilierul publica acum ceea ce el spune ca este o copie a respectivului contract, care este semnat, din partea artistei, de Catalin Maruta, reprezentant al firmei Lemon Music SRL.

"De ziua femeii se puteau dota vreo 4 laboratoare de banii risipiti, iar aceste laboratoare se puteau folosi ani de zile de sute/ mii de elevi si profesori”, scrie Dan Masca pe pagina sa de Facebook.


populare
astăzi

1 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

2 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

3 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”

4 Rusia / un pluton de asalt, aproape anihilat în 10 zile; un canal pro-Kremlin descrie „orașul morților”

5 Varujan Vosganian / foștii membri ALDE boicotează Congresul PNL, îl compară pe Ilie Bolojan cu Lenin