Șeful RAR Sibiu a fost reținut în dosarul înmatriculărilor trucate de mașini second-hand

Șeful Registrului Auto Român – Sibiu (RAR), trei funcționari RAR și un angajat al Ministerului de Interne au fost reținuți miercuri noapte de un procuror de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Sibiu, potrivit unui comunicat oficial.

 Cei cinci angajați la stat, plus alte șase persoane au fost reținute în dosarul înmatriculărilor trucate de automobile second-hand, dosar în care miercuri au avut loc 47 de percheziții.

Procurorii îi acuză pe funcționarii de la RAR și din Ministerul de Interne că cereau și primeau mită pentru a înmatricula ilegal mașini second-hand. Ei ar fi primit mita ascunsă în scrumierele și torpedourile mașinilor ce urma să fie înmatriculate, potrivit unor surse judiciare.


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 Nu-i mai satură Dumnezeu! / Încet, încet, țara asta nu mai are nevoie de vot, că a devenit inutil, ci de o nouă revoluție, pe bune!

4 Foarte interesant!

5 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”