10 migranţi afgani încercau să treacă ilegal frontiera, pe la Vărşand și Nădlac 2

Poliţiștii de frontieră de la Vărşand și Nădlac 2 au descoperit zece cetățeni din Afganistan, care încercau să treacă ilegal frontiera, ascunși în două automarfare. Migranții erau solicitanți de azil în țara noastră și intenționau să ajungă în țări din vestul Europei. Oamenii legii fac cercetări pentru a stabili întreaga activitate infracțională, urmând ca la finalizare să fie dispuse măsurile legale care se impun.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...