25 de decese în România! Primul pacient de peste 80 de ani care moare la noi în țară

25 de decese în România! Primul pacient de peste 80 de ani care moare la noi în țară.

Un bărbat de 81 de ani din bucurești este a 25-a victimă a epidemiei de coronavirus în România. Pacientul a fost internat la Spitalul Sfântul Ioan pe 26 martie și ulterior a fost transferat la „Matei Balș”, unde a murit pe 27 martie.

El era internat la secția de Terapie Intensivă.

Bilanțul îmbolnăvirilor cu coronavirus în România a ajuns la 1.292, cu 263 de noi cazuri detectate, cea mai mare cifră de la începutul epidemiei, potrivit informațiilor transmise vineri la ora 13.00 de Grupul de Comunicare Strategică.

Stire în curs de actualizare


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului