5.600 de lei o spălătoreasă, 24.000 de lei o moaşă şi 11.000 de lei o infirmieră/Salarii la Spital Județean de Urgență Târgu Jiu

O jurnalistă de la Antena 3 a publicat un stat de plată de la Spitalul Judeţean de urgenţă din Târgu Jiu, Gorj. Dacă documentele sunt reale, sumele încasate de angajaţi sunt incredibile.

Nu vreau să vă stric buna dispoziţie, ci doar să vă informez, scrie pe pagina sa de Facebook, jurnalista Gabriela Madin.
Aceasta publică o serie de documente din care rezultă că salariile unor angajaţi dintr-un spital public au salarii care rivalizează cu cele din Occident, ba chiar le depăşesc.
Din documente rezultă că, în luna decembrie, o spălătoreasă a ajuns să aibă aproape 5.600 de lei.
Moaşa principală câştigă peste 24.000 de lei, iar o infirmieră are un salariu lunar de peste 8.100 de lei.


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Citiți povestea asta și decideți voi care este adevărul...

2 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

3 „Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română

4 „Era foarte supărat pe emigranți. Efectiv m-am simțit batjocorit, umilit / I-am explicat că anul trecut am plătit taxe de 5.000 de lire, nu m-a înțeles”

5 Surpriză în cursa pentru șefia Parchetelor: cine vrea să conducă Parchetul General, DNA și DIICOT. Calendar și data rezultatelor