6 tone de brânză expirată, la un depozit din Galați; și pentru alte 46 tone există suspiciune (surse)

6 tone de brânză expirată, la un depozit din Galați; și pentru alte 46 tone există suspiciune (surse)

Aproximativ șase tone de brânză expirată au fost găsite în urma unui control la un depozit de alimente din Galați, au declarat marți, pentru AGERPRES, surse din Poliție.

Potrivit surselor citate, există suspiciunea că, în același depozit, alte 46 de tone de brânză sunt expirate.

Probele au fost transmise la laborator pentru verificări, iar depozitul a fost închis pentru continuarea cercetărilor, au precizat sursele citate.

AGERPRES/(AS — autor: Cristina Tatu, editor: Andreea Rotaru, editor online Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Judecătorul Mihail Udroiu, cu 9 apartamente și o casă de 350 de metri pătrați, se pensionează la doar 48 de ani...

2 De citit ce spune omul ăsta despre ce se întâmplă acum pe frontul din Ucraina, dar și în spatele ușilor închise...

3 O chestie care dă fiori / Oamenii de știință au descoperit ADN uman într-un meteorit vechi de 2 miliarde de ani

4 Cine va conduce, de fapt, PSD...

5 BREAKING Shaorma cu de toate la PSD! / Numele vehiculate pentru viitoarea echipă de conducere, cu Grindeanu președinte