9 Mai, Ziua Regalității PESEDISTE din România

Vineri seară, începând cu ora 19.00, Palatul Elisabeta a găzduit dineul oficial oferit cu prilejul sărbătorii de 10 Mai, Ziua Regalității.

La eveniment au participat reprezentanţi ai autorităţii politice, ai societăţii civile şi ai mediului privat, precum și membri ai Corpului Diplomatic acreditat la București.

La dineul oficial au luat parte Altețele Lor Regale Principesa Moștenitoare Margareta și Principele Radu.

 Printre invitații de seamă s-au numărat Victor Ponta, Călin Popescu Tăriceanu și soția lui. De asemenea, au fost prezenți Dan Mihalache, Emil Constantinescu, Daniel Constantin și Claudiu Lucaci.


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia