9 Mai, Ziua Regalității PESEDISTE din România

Vineri seară, începând cu ora 19.00, Palatul Elisabeta a găzduit dineul oficial oferit cu prilejul sărbătorii de 10 Mai, Ziua Regalității.

La eveniment au participat reprezentanţi ai autorităţii politice, ai societăţii civile şi ai mediului privat, precum și membri ai Corpului Diplomatic acreditat la București.

La dineul oficial au luat parte Altețele Lor Regale Principesa Moștenitoare Margareta și Principele Radu.

 Printre invitații de seamă s-au numărat Victor Ponta, Călin Popescu Tăriceanu și soția lui. De asemenea, au fost prezenți Dan Mihalache, Emil Constantinescu, Daniel Constantin și Claudiu Lucaci.


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


Sursa foto: Facebook Victor Ponta


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

5 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”