„A căzut Google!“ Gigantul internetului s-a confruntat luni noapte cu o pană a serviciilor sale

"Rapoartele utilizatorilor arată că există probleme la Google Maps de la 21.36 (conform fusului orar al Coastei de Est a SUA, adică 1.36 GMT marţi)", a scris pe Twitter website-ul în noaptea de luni spre marţi.

În Statele Unite, peste 40.000 de persoane au semnalat la DownDetector că Google nu funcţiona pentru ele la 21.20, în special în marile oraşe precum New York şi Denver (Colorado).

Această cifră a scăzut semnificativ în următoarele două ore, dar rapoarte au continuat să sosească, în număr mai mic, pentru Google Cloud şi Google Calendar, în special.

Google nu a răspuns imediat unei solicitări din partea AFP.

Pe Twitter, unii utilizatori ai motorului de căutare dominant au postat capturi de ecran cu mesaje de eroare, menţionând o problemă de server.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe

2 Scârbos ipochimen / Lașul de la PNL care a făcut scandal după ce a primit ordin de mobilizare continuă să facă valuri

3 De unde rezultă că Grindeanu a transformat PSD într-o sursă de sinecuri pentru toți cei apropiați...

4 „Prefer un trai modest, dar stabil, decât un trai prosper, dar incert” / Ștefureac explică sprijinul populației pentru moțiunea PSD-AUR împotriva Guvern…

5 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?