A început războiul?/Cîțu a dat afară din guvern mai mulți membri ai Camarilei lui Orban

Premierul Florin Cîțu a eliberat azi din funcțiile deținute în guvern mai mulți membri ai Camarilei lui Ludovic Orban, potrivit deciziilor publicate în Monitorul Oficial.

Printre aceștia se numără Daniel Dragoş Tănăsoiu – şef al Corpului de control al prim-ministrului, precum și consilierii de stat numiți de fostul premier: Tănase Stamule, Radu Nicolescu, Ionel Roiban, Sebastian Bodu, Tony Avramaescu – Romani, Dan Ştefan Meran și Vlad-Adrian Ţone.

Deocamdată, premierul Cîțu nu a făcut și numiri pe aceste posturi.


populare
astăzi

1 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...

2 „Au fost pregătite și alte cărți care vor intra în joc la momentul potrivit”

3 Cazuri de corupție ca ăsta se întâmplă zilnic în instituțiile publice din România

4 VIDEO Păi nu anihilaseră Iranul, care tocmai a lansat rachete cu o rază dublă față de ce se știa până acum că are în dotare?

5 Un deputat rus se plânge că trupele ruse vor ajunge „la capătul puterilor” după ce roboți umanoizi de tip „Terminator” au ajuns pe front