A început războiul?/Cîțu a dat afară din guvern mai mulți membri ai Camarilei lui Orban

Premierul Florin Cîțu a eliberat azi din funcțiile deținute în guvern mai mulți membri ai Camarilei lui Ludovic Orban, potrivit deciziilor publicate în Monitorul Oficial.

Printre aceștia se numără Daniel Dragoş Tănăsoiu – şef al Corpului de control al prim-ministrului, precum și consilierii de stat numiți de fostul premier: Tănase Stamule, Radu Nicolescu, Ionel Roiban, Sebastian Bodu, Tony Avramaescu – Romani, Dan Ştefan Meran și Vlad-Adrian Ţone.

Deocamdată, premierul Cîțu nu a făcut și numiri pe aceste posturi.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...