A murit actorul Leonard Nimoy, Mr. Spock din serialul 'Star Trek'

Actorul Leonard Nimoy, interpretul Mr. Spock din serialul 'Star Trek', a murit vineri dimineață la domiciliul său din cartierul Bel Air din Los Angeles. Avea 83 de ani, informează New York Times.

Decesul a fost confirmat de soția actorului, Susan Bay Nimoy.

El fusese internat săptămâna trecută cu dureri mari în piept. Nimoy anunțase anul trecut că suferă de o boală pulmonară cronică pe care a atribuit-o faptului că a fumat mult, obicei la care renunțase cu trei decenii în urmă. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...