Accident în Ialomiţa/ Ministerul Sănătăţii, despre starea pacientelor internate la 'Bagdasar-Arseni': Fata de 19 ani - intubată; celelalte 3 victime - stabile

Fata de 19 ani rănită sâmbătă în accidentul rutier din judeţul Ialomiţa, internată la Spitalul ''Bagdasar-Arseni'' din Capitală, este în continuare în stare gravă, fiind intubată, informează duminică Ministerul Sănătăţii.

Potrivit unei informări a MS, celelalte trei victime ale accidentului de sâmbătă aflate la ''Bagdasar-Arseni'' sunt stabile, conştiente.

''Starea celor patru paciente este staţionară. Trei dintre acestea sunt stabile, conştiente. Tânăra de 19 ani este în continuare în stare gravă, este intubată'', precizează MS.

Zece persoane au murit, iar alte şapte au fost grav rănite sâmbătă dimineaţa, într-un accident rutier produs în zona localităţii Sfântu Gheorghe, comuna Balaciu, între un TIR şi un microbuz de transport pasageri. Accidentul a fost provocat de faptul că şoferul TIR-ului a intrat pe contrasens şi s-a ciocnit cu microbuzul de călători.

Opt din cele zece persoane care au murit în accident erau angajaţi Mega Image, a anunţat retailerul pe pagina sa de Facebook. De asemenea, şapte răniţi sunt tot angajaţi ai companiei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Grindeanu și Simion și-au îngropat șandramalele? Directorul INSCOP spune că e dezastru pentru AUR și PSD

3 Voi ați citit asta? /

4 Uite o informație care dă de gândit despre „imbatabilii” americani...

5 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe