Accident rutier în Turcia: 14 morţi şi 18 răniţi

Paisprezece persoane au murit şi 18 au fost rănite când un autobuz a pierdut controlul, a ieşit de pe autostradă şi s-a răsturnat, duminică dimineaţa devreme în provincia vestică turcă Balikesir, potrivit biroului guvernatorului regional.

Autobuzul se îndrepta spre Izmir, pe coasta Mării Egee.

Printre cei decedaţi se numără şi cei doi şoferi ai vehiculului, care transporta 32 de persoane. Pasagerii răniţi au fost transportaţi la un spital din provincie şi sunt în stare stabilă, a detaliat Anadolu, preluată de EFE.

Autorităţile au deschis o anchetă pentru a stabili cauza accidentului.

Anul trecut, 4.866 de persoane au murit în accidente rutiere în Turcia, potrivit Institutului turc de statistică (Turkstat).AGERPRES


populare
astăzi

1 Priviți, o poză care spune multe...

2 Procesul care zguduie Wall Street / „Am fost sclav sexual la JP Morgan. Șefa mea m-a violat de mai multe ori”

3 Așa o fi?

4 VIDEO Kovesi / „Îi doresc președintelui mult somn, un somn bun. Țara are nevoie de el să revină în formă bună”

5 Voi ați citit asta?