Actriţa Tamara Buciuceanu Botez, internată la Spitalul Elias; Medic: Este conştientă, cooperantă

Actriţa Tamara Buciuceanu Botez se află internată la Spitalul Elias.

"Este internată de ieri (n.r. - miercuri), la Terapie Intensivă. Este conştientă, cooperantă. Nu este intubată sau ventilată", a declarat joi purtătorul de cuvânt al spitalului, Silvius Negoiţă.

Potrivit acestuia, internarea s-a făcut pe ''fondul acutizării unor probleme cardiace mai vechi''.

Tamara Buciuceanu Botez a împlinit anul acesta 90 de ani. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas