Adolescent arestat la Londra după cinci atacuri cu acid

Poliția britanică a anunțat vineri arestarea unui adolescent în legătură cu cinci atacuri cu acid care au avut loc în estul Londrei, una dintre victime rămânând desfigurată pe viață, transmite Reuters.

Într-unul din incidente au fost implicați doi indivizi pe o motoretă, care și-au încolțit una din victime în timp ce se deplasa tot cu o motoretă și i-au aruncat în față o substanță corozivă. Unul din atacatori a furat ulterior motoreta victimei.

Primul atac a avut loc joi seara, fiind urmat de alte patru în decurs de o oră și jumătate, a mai precizat poliția.

Adolescentul reținut este suspect de vătămare corporală gravă și furt și se află în custodia poliției, care continuă investigația.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?