Adrian Petcu, eliberat din funcţia de secretar de stat la MAI

Adrian Petcu, eliberat din funcţia de secretar de stat la MAI

Adrian Petcu a fost eliberat din funcţia de secretar de stat la Ministerul Afacerilor Interne printr-o decizie a prim-ministrului Viorica Dăncilă publicată, miercuri, în Monitorul Oficial.

Conform CV-ului publicat pe site-ul MAI, din 26 octombrie 2018, acesta a coordonat Direcţia Generală pentru Relaţiile cu Instituţiile Prefectului, Direcţia Generală de Paşapoarte, Direcţia Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor, Instituţiile Prefectului.

Printr-o altă decizie a premierului, Florentin Robescu a fost numit în funcţia de subsecretar de stat la Ministerul Afacerilor Interne.

Totodată, şefa Executivului a semnat şi decizia privind eliberarea din funcţia de subsecretar de stat la MAI a lui Mihai Valeriu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o informație mai mult decât interesantă...

2 „Sfârșitul UE nu mai este tabu”

3 Asistăm la trecerea speciei de la oameni normali la idioți utili și idioți inutili?

4 „Trump este un mincinos, iar Parlamentul European, o discuție de idioți”

5 Hopa / Cadavrul oligarhului rus decedat in Cipru a fost găsit pe terenul unei baze militare britanice!