Afacere românescă la Europenele de tenis de masă. Avem asigurat aur, argint şi bronz în proba de dublu feminin

Bernadette Szocs şi austriaca Sofia Polcanova vor fi adversarele româncelor Elizei Samara şi Andreei Dragoman, în finala la dublu feminin de la Campionatul European de tenis de masă. Szocs şi Polcanova au spulberat în semifinale cuplul româno-spaniol Adina Diaconu/Maria Xiao (Spania), cu 3-0.

În finala programată la ora 20.00, Berni şi Sofia vor juca împotriva perechii româneşti Elizabeta Samara/Andreea Dragoman. România are astfel asigurată o medalie de aur, una de argint şi una de bronz (prin Adina Diaconu) la CE de la Munchen.

Prima medalie la actuala ediţie a CE a fost obţinută de Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, argint la dublu mixt.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”