Aglomerație pe DN1, între Predeal și Bușteni; polițiștii recomandă folosirea rutei alternative

Circulația rutieră pe tronsonul Predeal - Azuga - Bușteni (pe sensul de coborâre) al DN1 se desfășoară îngreunat luni după-prânz, din cauza numărului mare de autovehicule, a informat Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române.

Pentru evitarea aglomerației de pe DN1, este recomandată folosirea rutei alternative DN1A Săcele — Cheia — Vălenii de Munte — Ploiești.

De asemenea, automobiliștii care intenționează să se întoarcă din zona Bran — Moeciu către Capitală sunt sfătuiți să utilizeze ruta DN73 Bran — Câmpulung — Pitești — A1 — Pitești — București.

AGERPRES / (AS — autor, Irinela Vișan, editor: Marius Frățilă, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Despre lovitura asta încasată de americani de la iranieni s-a vorbit foarte puțin. Or mai fi și altele?

3 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

4 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

5 Dilema ghiocelului / „Mașina în care s-a urcat costa 50.000 de euro” / O fotografie distribuită de Lucian Mîndruță a încins Facebook-ul