Aglomerație pe DN1, între Predeal și Bușteni; polițiștii recomandă folosirea rutei alternative

Circulația rutieră pe tronsonul Predeal - Azuga - Bușteni (pe sensul de coborâre) al DN1 se desfășoară îngreunat luni după-prânz, din cauza numărului mare de autovehicule, a informat Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române.

Pentru evitarea aglomerației de pe DN1, este recomandată folosirea rutei alternative DN1A Săcele — Cheia — Vălenii de Munte — Ploiești.

De asemenea, automobiliștii care intenționează să se întoarcă din zona Bran — Moeciu către Capitală sunt sfătuiți să utilizeze ruta DN73 Bran — Câmpulung — Pitești — A1 — Pitești — București.

AGERPRES / (AS — autor, Irinela Vișan, editor: Marius Frățilă, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”