Air Asia: Scafandrii au găsit cutiile negre

Scafandrii au găsit cutiile negre ale avionului Air Asia, care s-a prăbușit la 28 decembrie în Indonezia, cu 162 de persoane la bord, informează duminică AFP.

Potrivit DPA, scafandrii indonezieni au localizat cutiile negre ale avionului prăbușit în Marea Java, dar nu le pot recupera, deoarece sunt blocate între două bucăți din avion, conform unui anunț făcut de Ministerul Transporturilor din Indonezia.

Scafandrii vor încerca să ridice bucățile de avion folosind baloane pentru aducerea la suprafață a obiectelor și vor recupera cutiile negre luni, a mai precizat ministerul citat, într-o declarație de presă postată pe site-ul său.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

3 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

4 Realitatea Plus scade în fața unei televiziuni rivale. Un post tv dintre primele 3 pierde puternic audiență

5 „Faceți plinul la mașină, acum” / Avertismentul unui analist care vorbește de o criză mondială ca în anii `70