Al șaselea deces de coronavirus în România: un bărbat de 64 de ani din Arad, confirmat astăzi cu COVID-19

Al șaselea deces de coronavirus în România a fost înregistrat luni. Este vorba despre un bărbat de 64 de ani din Arad, care a fost confirmat astăzi cu COVID-19.

„A fost înregistrat al 6-lea deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus (COVID-19). Persoana este un bărbat de 64 de ani, din Arad, care a fost internat din data de 20 martie a.c. în stare gravă la Spitalul Județean Arad, intubat în secția ATI. Bărbatul a decedat în cursul zilei de astăzi și tot în această zi a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul coronavirus”, anunță Grupul de comunicare strategică.

Este al treilea deces înregistrat luni, după ce și duminică au murit trei oameni


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?