ALARMĂ! Guvernul Dăncilă ar putea da joi o OUG de COMASARE a DNA cu DIICOT! Asta înseamnă UCIDEREA tuturor dosarelor, inclusiv a celor aflate deja în instanță! SURSE

Alarmă! Surse bine informate trag un semnal de alarmă de o gravitate fără precedent! Ministrul Justiției nu s-ar întoarce în țară pentru a propune revocarea șefei DNA, ci pentru a promova o Ordonanță de Urgență care prevede comasarea DNA cu DIICOT! Aceleași surse atrag atenția că în acest fel toate dosarele aflate în lucru, dar și, atenție, și toate dosarele aflate în instanță, ar trebui „reevaluate”! Mai mult, președintele ar fi scos definitiv din jocul numirii șefului noii instituții! Propunerea va fi făcută de CSM, iar președintele doar va semna actul de numire.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

5 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”