Alba: Donald Trump Jr., la vânătoare pe Valea Tîrnavei Mici

Fiul cel mare al președintelui Statelor Unite ale Americii, Donald Trump Jr., ar fi fost prezent joi în județul Alba, unde ar fi participat, potrivit unor surse, la o partidă de vânătoare pe un fond privat de pe Valea Târnavei Mici.

 Donald Trump Jr. s-ar fi aflat la vânătoare în zona Jidvei-Cetatea de Baltă. Acesta ar fi vizitat și castelul Bethlen-Haller, construit în secolul al XVI-lea, în prezent proprietate privată, fiind deținut de una dintre cele mai importante companii producătoare de vinuri din România.

Fiul președintelui american s-ar afla în România de câteva zile. El ar fi fost la vânătoare, tot pe un domeniu privat, în județul Giurgiu, la Singureni.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Asta ar fi Armaghedonul” / 4,5 milioane de americani, surprinși de mesaj după ce un senator SUA a scris că Trump a pierdut controlul

2 Avertisment sumbru al generalului care a adus SUA în România: Sunt convulsiile de dinaintea unui nou război mondial

3 Foarte interesant! / Rușii suflă și-n iaurt când vine vorba de România?

4 Cât mai are România de recuperat din împrumuturile acordate de Nicolae Ceaușescu. Irakul și Mozambicul și-au plătit o parte din datorii

5 „România a făcut pentru SUA mai mult decât orice alt stat NATO”. Planul ascuns al președintelui Trump și de ce îi lasă reci pe aliați