ALDE: În cadrul coaliţiei nu există vreo tensiune, relaţiile sunt foarte bune

Alianţa Liberalilor şi de Democraţilor (ALDE) precizează că relaţiile din cadrul coaliţiei de guvernare sunt foarte bune, nu există vreo tensiune, iar informaţiile din spaţiul public care susţin contrariul sunt ''intoxicări ale opiniei publice''.

"În ultimele zile au apărut în spaţiul public o serie de manipulări cu privire la relaţia din cadrul coaliţiei de guvernare. Pentru a înlătura orice scenarii, Alianţa Liberalilor şi Democraţilor (ALDE) face următoarele precizări: relaţiile din cadrul coaliţiei de guvernare sunt unele foarte bune. Împreună cu partenerii din PSD ne dorim ca obiectivele pe care ni le-am asumat prin programul de guvernare sa le ducem la îndeplinire", se arată într-un text postat , duminică, pe pagina de Facebook a ALDE.

Potrivit sursei citate, în cadrul coaliţiei nu există vreo tensiune, iar informaţiile avansate în spaţiul public nu sunt altceva decât intoxicări ale opiniei publice. AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”